« Rujan 2021 »

Učenička zadruga "Sunce" osnovana je 2008. godine. Cilj zadruge je razvijanje poduzetništva, usvajanje vještina i sposobnosti od ideje do finalnog procesa te druženje i razmjena iskustava.

Djelovanje zadruge odvija se kroz tri sekcije:

1. keramičare vodi Monika Kačić (grupa održava radionice izrade predmeta od gline)

2. sekciju izrade ukrasa vodi Zlatka Pavlić Držanić (različite radionice izrade prigodnih ukrasa)

3. skupinu vrtlara i cvjećara vode Renata Šikač i Petra Kresnik (ova grupa održava školski kamenjar i cvjetnjak)

Učenička zadruga aktivna je na smotrama i raznim lokalnim sajmovima.

Djeca aktivno sudjeluju u zadruzi što je prvenstveno i cilj našeg "Sunca".

smiley

25. svibnja 2021.

Sudjelovali smo na Županijskoj smotri zadruga Zagrebačke županije.

Ove je godine smotra bila online, u domaćinstvu OŠ Milke Trnine u Križu.

22 učeničke zadruge naše županije predstavile su se kratkim video prikazom.
Ovogodišnje predstavljanje rada naše Učeničke zadruge "Sunce" kroz kratki film osvojilo je sjajno 6. mjesto (od 22)!
Ponosni smo na sve naše učenike i učitelje zadrugare koji su i ove itekako izazovne godine pokazali svoju marljivost i kreativnost. 👏
Svakako pogledajte naš kratki film!

travanj, 2021. g.

Uoči Uskrsa je ispred škole održana uspješna prodajna izložba učeničkih rukotvorina pod nazivom Gorička pisanica na kojoj su, osim članova Učeničke zadruge „Sunce“, izlagali i učenici iz Produženog boravka i polaznici izvannastavnih aktivnosti sa svojim mentorima. Zarada od prodaje u iznosu od 5.361,70 kn namijenjena je za naš daljnji rad u svim sekcijama, a  Gorička pisanica imala je  i humanitarni karakter jer smo dio zarade donirali Osnovnoj školi Viktorovac u Sisku, školi koja je stradala u razornom potresu.

ožujak, 2021. g.

Naša Učenička zadruga „Sunce“ i u novoj godini nastavlja s marljivim radom.
Tijekom ožujka u školi je održan ciklus edukacija izrade keramike za učitelje pod vodstvom profesorice Zdravke Kramarić iz Srednje škole bana Josipa Jelačića iz Zaprešića. Učitelji su, oboružani novim vještinama, zatim provodili keramičarske radionice s učenicima, a sve to rezultiralo je pregrštom, nimalo početničkih, keramičarskih uradaka, za početak uskrsne tematike jer je cilj bila izrada predmeta za nadolazeću uskrsnu prodajnu izložbu. Osim keramike, učenici su za izložbu, pod vodstvom svojih mentora, izradili ukrasne svijeće, divne čestitke, kukičaste ukrase, uskrsne košarice s pilićima… Bilo je tu svega!

siječanj, 2021. g.

Uime naše Učeničke zadruge Sunce, dio potrepština za stradale od potresa prikupljenih u Mariji Gorici pridružili smo humanitarnoj akciji Srednje škole bana Josipa Jelačića u Zaprešiću.
Sve prikupljene potrepštine namijenjene su učeničkim zadrugama Sisačko-moslavačke županije.
Zajedno u dobru, zajedno u zlu!

(Na mrežnoj stranici Zagrebačke županije možete pročitati više o zadrugarima humanitarcima:

prosinac, 2020.

Naša Učenička zadruga Sunce bila je vrijedna i ovo polugodište.
Pripremali su se i za božićni sajam, između ostalog. Zbog trenutne situacije sajma neće biti, pa je prošli tjedan u školu postavljen prigodni izložbeni stol. Ovako se trudu naših zadrugara možemo diviti putem fotografija.

Priloženi dokumenti:
pristupnica.doc1.doc