Hrvatski olimpijski dan

Hrvatski olimpijski dan, poznat pod skraćenim nazivom HOD, posvećen je datumu utemeljenja Hrvatskog olimpijskog odbora, 10. rujna.

Danas je to općeprihvaćena manifestacija koja promiče važnost bavljenja sportskom aktivnošću, olimpijska načela izvrsnosti u svakom području, razumijevanje, mir i solidarnost među ljudima kao sastavnice olimpijskog djelovanja.

Simbol ove tradicionalne manifestacije proslave olimpizma je bijela majica kao “zastava  prijateljstva“. Naime, bijela podloga olimpijske zastave na kojoj je ucrtano pet krugova simbol je fair playa, prijateljstva i mira. (izvor: https://www.hoo.hr)

Naša je škola i ovog rujna obilježila  veliki sportski dan. Ove godine neki su bijele majice zamijenili onim crveno-bijelima, sasvim opravdanosmiley

Prvi sat nastave učiteljice nižih razreda jačale su sa svojim učenicima duh i tijelo na školskom igralištu. Svi zajedno podsjetili smo se po čemu je to poseban današnji datum, dobro smo se razgibali i očvrsnuli natjecateljski duh štefetnim igrama i svima omiljenom igrom graničara.

objavio: Maja Kralj   datum: 10. 9. 2018.