Škola budućnosti

Projekt Škola budućnosti kojega su pokrenule tvrtke STEMI i Infobip pilotiran je u drugom polugodištu školske godine 2020./21.
Cilj projekta bio je i ostao učiniti hrvatski školski sustav svjetskim predvodnikom, koji najmodernija znanja iz industrije donosi u okviru školskog programa umjetne inteligencije za osnovne i srednje škole.
Naši učenici koji pohađaju izvannastavnu aktivnost "Mladi informatičari" sa svojim profesorom Višeslavom Račićem rade na projektu AI (Umjetne inteligencije) i izradi Chatbota.
Ovih dana je za sve učenike škole pokrenut  dodatni program Proširene stvarnosti. Riječ je o edukativno-zabavnom programu kojim se želi obogatiti ovogodišnju sezonu Škole budućnosti. Organizator (STEMI) piše:
"Želimo vam omogućiti što zabavnije istraživanje i upoznavanje sa svim bitnim temama u razvoju odgovornog pojedinca, stoga slobodno šećite školom, propitkujte sebe i vlastito djelovanje i uživajte u velikom broju različitog znanja na jednom mjestu!
Ovaj program zamišljen je kao proširena stvarnost u kojoj ćete uz čitanje materijala koje smo vam pripremili skupljati QR kodove i odgovarati na pitanja koja se kriju iza njih. Na prostoru škole nalazi se 10 QR kodova koji se očitavaju Equinox XR aplikacijom - neke će biti jednostavno  pronaći, a oko nekih ćete se morati potruditi pronaći ih.
 Svaki QR kod krije pitanja na koje ćete znati odgovor samo ako ste dovoljno pažljivo čitali materijale i pomno promišljali o važnim lekcijama koje su u materijalima. Točne odgovore nagrađujemo bodovima, a svaka dva tjedna na istim QR kodovima čekat će vas novi materijali i nova pitanja!"
Na ulazu u našu školu nalaze se upute i pravila sudjelovanja koje trebate pažljivo pročitati i pridržavati ih se ukoliko želite biti u konkurenciji za nagradu! Dodatno se možete javiti i učitelju informatike Višeslavu.

objavio: Administrator   datum: 25. 4. 2023.