21. ožujka - Međunarodni dan darovitih učenika - DARoviti u fokusu

Povodom Međunarodnog dana darovitih učenika koji se na današnji dan obilježava u RH od 2013. godine, objavljujemo kako se naša škola uključila u projekt pod nazivom DARoviti u fokusu - izgradnja ljudskih kapaciteta u osnovnoškolskom sustavu odgoja i obrazovanja za rad s darovitim učenicima na područjima poduzetništva i aktivnog građanstva.
Nositelj projekta: Callidus – Ustanova za obrazovanje odraslih
Partneri:
FC Education Nordic
FC Adria Solutions d.o.o.
OŠ Ivo Kozarčanin Hrvatska Dubica
OŠ Kistanje
OŠ Krapinske Toplice
OŠ Zlatar Bistrica
OŠ Ante Kovačića, Marija Gorica
Ukupna vrijednost projekta: 188.883,17 EUR
Trajanje projekta: 01.11.2022.- 30.04.2024.
Cilj projekta:
Glavni cilj projekta je izgraditi ljudske kapacitete pet osnovnih škola u Republici Hrvatskoj za rad s darovitim učenicima u područjima aktivnog građanstva i poduzetništva, a kroz unaprjeđenje vještina i kompetencija 75 učitelja i ostalih odgojno-obrazovnih djelatnika te izradu modela podučavanja i četiri nastavnih materijala. Područja poduzetništva i aktivnoga građanstva su izabrani kao teme za rad s darovitim učenicima zbog njihove važnosti u razvoju demokratskog društva i nedovoljne zastupljenosti u kurikulumu osnovnih škola, posebno u manje razvijenim, ruralnim područjima.
Svrha projekta je podizanje kvalitete života, obrazovanja, zapošljavanja i rada darovitih učenika, kroz usavršavanje učitelja i drugih odgojno-obrazovnih radnika za rad s njima i izradu nastavnih materijala u područjima aktivnog građanstva i poduzetništva, koji će biti dostupni za korištenje i drugima u osnovnom školstvu.
Prva aktivnost na projektu trajat će od 17. do 19. travnja.

objavio: Sabina Rubinić   datum: 21. 3. 2023.

« Svibanj 2024 »