Hippo olimpijada

Dragi učenici i roditelji,

najavljujemo 11. po redu Hippo olimpijadu HIPPO English Language Olympiad - English Without Borders.

Hippo „engleski bez granica“ je međunarodna organizacija koja promovira engleski jezik te potiče učenike diljem svijeta da se natječu u znanju engleskog jezika.

Glavni ciljevi natjecanja su njegovanje prijateljskih odnosa i međusobnog razumijevanja te sportskog natjecateljskog duha među mladima iz cijelog svijeta koji vole engleski jezik.

Natjecanje je organizirano u četiri kruga:
 Izlučni krug (školska razina): 17. ožujka 2023.
 Državno finale: 21. ili 22. travnja 2023.
 Regional qualifiers: Italija, Venecija, 23.-25. svibnja 2023.
 World final, Rim, listopad 2023.

Prijavljeni kandidati iz naše škole će se natjecati u tri kategorije, ovisno o uzrastu:
 4. i 5. razred – HIPPO 1
 6. razred – HIPPO 2
 7. i 8. razred – HIPPO 3
Kotizacija za sudjelovanje u natjecanju je 7 eura ili 52,74 kn i plaća se samo jednom – za izlučni krug natjecanja.

Svi natjecatelji imaju GATEHOUSE AWARDS popust od 20% na polaganje međunarodno priznatih ispita i popust na US High school Diploma tečajeve University of Missouri.
Zainteresirani kandidati se mogu prijaviti preko maila info@hippo-olympiad.org.

Nagradni fond za pobjednike uključuje međunarodno priznate diplome iz engleskog jezika Gatehouse Awards certificate, te dvotjedni tečaj engleskog jezika u Bucksmore Education College u engleskoj ili boravak u Hippo ljetnom kampu u Italiji, ovisno o plasmanu i kategoriji.
Hippo summer Camp će biti na raspolaganju samo HIPPO natjecateljima. Više informacija na https://hippo-olympiad.org/documents/

Učenici koji se odluče natjecati prijavljuju se učiteljici Rašeljki Budić najkasnije do 1. veljače. Uplatnice za uplatu ćete dobiti u školi ili ih možete preuzeti sa službene stranice www.hippo-croatia.com na kojoj možete također pročitati više o HIPPO natjecanju i Hippo ljetnom kampu.

S učenicima ćemo se pripremati i u školi, a i vi ispitnim materijalima s proteklih rokova možete pristupiti na ovoj poveznici:  https://hippo-olympiad.org/sample-papers/.

Kao i do sada, nadamo se velikom odazivu i odličnim rezultatima naših učenika. yes

objavio: Maja Kralj   datum: 1. 12. 2022.

« Svibanj 2024 »