"Generacija NOW " OŠ Ante Kovačića

Kovačići sudjeluju u projektu Generacija NOW

Institut za razvoj i inovativnost mladih (IRIM) u suradnji s Hrvatskim Telekomom, uz podršku Ministarstva znanosti i obrazovanja, provodi Internet of Things (IoT) natječaj pod nazivom Generacija NOW. U projektu sudjeluju osnovne i srednje škole, knjižnice, udruge i druge edukacijske ustanove koje rade s djecom i mladima iz cijele Republike Hrvatske.

Stoga nas je posebno obradovala vijest kako je između velikog broja prijava i motivacijskih pisama izborno povjerenstvo IRIM našu školu odabralo za sudjelovanje u ovogodišnjem programu Generacija NOW 2020./2021. Cilj projekta je povezivati postojeća i nova znanja u području tehnologije pri izradi kreativnih IoT projekata, razvijati kreativnost, inovativnost i razumijevanje modernih tehnologija, stvoriti priliku da učenici realiziraju projekt od koncepta do gotovog modela, da uče jedni od drugih i tako stječu samopouzdanje.

Svi sudionici projekta (stotinjak ustanova u Hrvatskoj) dobit će donaciju IoT edukacijske opreme, novčana sredstva za kupnju dodatne opreme i edukaciju. Naši učenici koji sudjeluju u programu Generacija NOW bit će okupljeni u projektnom timu uz mentorsku podršku učitelja informatike Višeslava Račića te izraditi  dva IoT projekta:

-          Školski projekt - projektni tim osmišljava konkretnu kreativnu projektnu ideju baziranu na IoT tehnologiji koju će razraditi primjenom donirane opreme. Tema školskog projekta je slobodna te projektni tim može krenuti u realizaciju školskog projekta po zaprimanju donacije IoT opreme. Školski projekt se prezentira na završnoj izložbi radova.

-          Kreativni natječaj - projektni tim osmišljava kreativni IoT projekt na zadanu temu. Učenici će pokazati svoju kreativnost i vještine korištenja STEM znanja, kreativno rješavanje problema i učenje putem istraživanja izradom kreativnih Internet of Things projekata različite složenosti.

Projektnom timu želimo puno uspjeha u istraživanju, inovacijama i kreativnosti!

objavio: Nikolina Malnar   datum: 23. 10. 2020.

« Svibanj 2024 »