Posjet Vukovaru

Osmaši naše škole bili su na dvodnevnoj terenskoj nastavi u Vukovaru.

Iz naše škole krenuli smo 12.prosinca u 03:45, a oko 4 sata bili smo pred školom Jakovlje, s kojom smo putovali.

Put do Vukovara trajao je nekih 5 sati. Stigavši na odredište, prvo smo prisustvovali predavanju o Domovinskom ratu i Bitci za Vukovar. Nakon predavanja krenuli smo u restoran na ručak. Iako smo bili veoma umorni zbog puta, skupili smo snage i za odlazak u muzeje. Nakon obilaska muzeja, prijavili smo se u Hostel Dubrovnik i udobno se smjestili. Uzeli smo mali odmor, a potom krenuli u šetnju gradom koju smo završili  grupnim fotografiranjem. Cjelokupni dan završio je odlaskom u disko, što je bio i vrhunac večeri. Sljedećeg jutra odjavili smo se iz hostela i pošli na doručak. Taj dan posjetili smo brojne memorijalne lokacije kao što su Trpinjska cesta, Ovčara, Kukuruzni put, Vukovarska bolnica, vojarna i groblje. Na svakoj od tih lokacija prisjetili smo se svih poginulih koji su dali svoj život za našu domovinu. Poslije obilaska memorijalnih lokacija pošli smo na ručak, a onda i na predavanje o Školi mira te smo sudjelovali i u kvizu znanja. Ponosno možemo reći da su naši osmaši, Petar Frkanec i Joško Pavlović, osvojili  1. mjesto na kvizu znanja i tako pobijedili ostale škole! U pobjedničkom raspoloženju  radosno smo krenuli kućama.

Fotografije posjeta Vukovaru možete pogledati ovdje.

Matea Knežić, 8.r.

objavio: Administrator   datum: 14. 12. 2016.