ZAVRŠNA IZLOŽBA 7. LJETA U MARIJI GORICI

Završilo je „7. Ljeto u Mariji Gorici"
Završnom izložbom učeničkih radova, u četvrtak 13. srpnja, završilo je „7. Ljeto u Mariji Gorici“.
Projekt „7. Ljeto u Mariji Gorici“ ove godine okupila je 125 djece osnovnoškolske dobi s područja općine Marija Gorica i susjednih općina: Brdovca, Dubravice, Pušće i grada Zaprešića.
Projekt je pokrenut 2016. godine na inicijativu načelnice Općine Marija Gorica Marice Jančić, a usmjeren je zdravom razvoju djece kroz različite aktivnosti tijekom ljetnih praznika u prostoru Osnovne škole Ante Kovačić u Mariji Gorici, kod rodne kuće Ante Kovačića u Oplazniku, u prostoru Općinske knjižnice te na različitim lokacijama u zavičaju.
Proteklih dvanaest dana djeca su sudjelovala u tridesetak različitih radionica – oslikavanju murala na školskom igralištu, kulinarskim radionicama, radionicama keramike, radionicama ručnog rada, likovno – kreativnim radionicama, radionicama prešanog cvijeća, radionicama quillinga, radionicama maketarstva, radionicama izrade krunica i nakita, radionicama recikliranja različitih predmeta, radionicama kinča, radionicama izrade anđela od satena, radionicama Foto Hrvatska, radionicama izrade straničnika, radionicama kukičanja, radionicama grafike, radionici s pčelarima, vatrogasnoj vježbi i edukaciji, biciklističkom poligonu, svakodnevnom sportu i rekreaciji, društvenim igrama, kupanju u bazenu, posjetu farmi OPG Hrust te istraživanjima na terenu s lovcima i sokolarima.
Iskrene zahvale upućujemo mentorima i mentoricama i svima onima koji su na bilo koji način pridonijeli da i ovo Ljeto u Mariji Gorici bude našoj djeci nezaboravno:
Udruzi Marijagorička zipka, Udruzi pčelara zaprešićkog kraja „Ban Josip Jelačić“, OPG Hrust iz Bijele Gorice, Lovnom društu Vidra – lovna grupa Marija Gorica, VZO Marija Gorica, NK Mladost iz Kraja Donjeg, Udruzi Ivana Perkovca iz Šenkovca, Učeničkoj zadruzi Ban iz SŠ Ban Josip Jelačić iz Zaprešića, Foto Hrvatskoj, Max teatru te voditeljima različitih radionica: Mirjani Sever, Ivani Sedmak, Gordani Klokočar Mirt, Mariji Depikolozvane i Snježani Šarančić!
Zahvale i svim djelatnicima OŠ Ante Kovačića čiji angažman i podrška projektu također doprinosi njegovoj izvrsnoj provedbi!
Pokrovitelji „7. Ljeta Mariji Gorici“ su Zagrebačka županija i Općina Marija Gorica te je zahvaljujući njima moguće provesti ovakav jedinstven projekt u Republici Hrvatskoj na dobrobit djece i mladih koji se tijekom ljetnih praznika dobrovoljno u njega uključuju.
Zahvaljujemo na suradnji i Turističkoj zajednici Savsko – sutlanska dolina i brigi te medijima: Panorami Zagrebačke županije, TV Zapad, Prigorskom kaju i Zaprešićkom kraju.
„7. Ljeto u Mariji Gorici“ završilo je u petak, 14. srpnja, cjelodnevnim izletom sudionika Ljeta i njihovih voditelja u Eko park Krašograd.

objavio: Nikolina Malnar   datum: 19. 7. 2023.