OBAVIJEST ZA POČETAK ŠKOLSKE GODINE

Poštovani roditelji, dragi naši učenici,

nastava u Osnovnoj školi Ante Kovačića počinje 4. rujna u 8 sati za sve učenike od 2. do 8. razreda, a za učenike 1. razreda u 8,30 sati.

Povratak kućama je u 10,30 sati.

Nastava će se i ove školske godine odvijati u jednoj smjeni. Prvoga nastavnoga dana sve učenike će na školskim klupama dočekati udžbenici te vas molimo da ponesete u školu školske torbe i papuče.Školske papuče učenici ostavljaju u svojim školskim ormarićima.

Prvoga nastavnoga dana za sve učenike organizirana je prehrana u školskoj blagovaonici prema sljedećem rasporedu:

-      za učenike od 2. do 4. razreda u 8, 45 sati

-      za učenike od 5. do 8. razreda u 9, 35 sati

-      za učenike 1. razreda u 10 sati

Prvoga dana nastave razrednici će učenicima prenijeti sve obavijesti vezane uz organizaciju nastave ove nastavne godine.

Vozni red za dolazak u školu:

Redovna linija:

7:10 polazak iz Zaprešića za Trstenik

7:40 polazak iz Žlepca

Školski autobus:

7:10 iz Kraja Gornjeg i Ulice Ante Kovačića

7:25 iz Kraja Donjeg

7:45 iz Svetoga Križa – Glogovićeva ulica

7:50 Sveti Križ kod crkve

Vozni red za odlazak iz škole:

Redovna linija:

10:45 za Žlebec

10:05 za Trstenik (razrednici će učenike pustiti ranije na autobus)

Školski autobus:

10:30 ispred škole

Od utorka, 5. rujna, školski autobus vozi po uobičajenom voznom redu.

Učenici prvog razreda dolaze u školu u 8,30 sati u pratnji roditelja i odlaze u sportsku dvoranu. Potrebno je donijeti praznu školsku torbu zbog preuzimanja udžbenika i papuče (koje ostaju u školskom ormariću).

Prilikom susreta dobrodošlice učenicima 1. razreda načelnica Općine Marija Gorica Marica Jančić tradicionalno će darivati učenike priborom za Likovnu kulturu.

Produženi boravak počinje s radom u utorak, 5. rujna od 11, 30  do 17 sati.

Svetu misu Zaziv Duha Svetoga za početak školske godine služit će vlč. Stjepan Barić u Župnoj crkvi Blažene Djevice Marije od Pohođenja, u nedjelju, 10. rujna, u 11 sati. Na svetu misu i blagoslov torbi djeca će doći u pratnji svojih roditelja, vjeroučiteljica i djelatnika škole.

Svim učenicima, učiteljima i roditeljima želimo sretnu i uspješnu novu školsku godinu punu radosti, zdravlja, znanja, uspjeha, međusobnog uvažavanja i prijateljstva. Posebnu dobrodošlicu želimo  našim prvašićima uz želju da im prvi školski dani zauvijek ostanu u lijepom sjećanju.

Radujemo se novom zajedničkom putovanju i s veseljem vas očekujemo u novoj školskoj godini!

Vaša ravnateljica Jasna Horvat

objavio: Nikolina Malnar   datum: 30. 8. 2023.