Tjedan matematike
Autor: Maja Kralj, 4. 12. 2020.

Popularnu manifestaciju “Večer matematike” zamijenila su ove godine Matematička jutra. 🤓
Nismo svi zajedno mogli uživati u matematičkim poslasticama, kao prošlih godina, ali to nimalo ne znači da nam nije bilo zabavno.
Glavna za zabavnu stranu matematike i ove godine bila je naša učiteljica matematike, Marina Poljak. Pripremila je zanimljive matematičke zadatke, igre i mozgalice za učenike nižih i viših razreda.
Cijeli ovaj tjedan na satovima matematike igrale su se razne igre s brojevima, bingo s razlomcima i prostim brojevima, sudoku, domino, mlin, Čovječe ne ljuti se s cijelim brojevima te digitalne igre na tabletima.
Uvježbali smo i provjerili znanje iz matematike i usput se odlično zabavili. 🖐