« Prosinac 2020 »

5 godina Dabra
Autor: Sabina Rubinić, 19. 11. 2020.

Učenici naše škole i ove godine sudjelovali su u natjecanju Dabar, koji ove godine proslavlja svoju 5. godišnjicu.
"Dabar (Bebras) je međunarodna inicijativa koja promiče informatiku i računalno razmišljanje među učiteljima, nastavnicima i učenicima, ali i u široj javnosti. Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od niza izazovnih zadataka koje su napisali stručnjaci iz pedesetak zemalja."
Iako se rješavanje zadataka temelji na informatici, može ih se rješavati i bez informatičkog predznanja. Organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga "Suradnici u učenju" uz podršku Hrvatskog saveza informatičara, Visokog učilišta Algebra i CARNet-a. Natjecanje podržava Ministarstvo znanosti i obrazovanja.
Iz naše škole sudjelovalo je 20-ak učenika od 1. do 7. razreda koji su tijekom proteklog tjedna, svatko u svom terminu, rješavali zadatke. Raduje nas što neki od njih sudjeluju već 3. godinu zaredom. Rezultati će biti objavljeni uskoro.
(https://ucitelji.hr/dabar/)