« Prosinac 2020 »

Dan sjećanja
Autor: Maja Kralj, 17. 11. 2020.

Cijeli tjedan obilježavamo Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje, sutrašnji državni praznik.

Učiteljica povijesti je učenicima viših razreda prikazala prezentaciju i kratki film o Vukovaru i Domovinskom ratu. Učenici su prepričavali iskustva svojih roditelja, baka i djedova iz ratnih godina.

Na satu glazbene kulture pjevale su se domoljubne pjesme.

Čitale su se priče Siniše Glavaševića.

Zajedno s učiteljicom likovne kulture uređen je prigodni pano na glavnom ulazu u školu.

Učiteljice nižih razreda postavile su na školskim panoima radove svojih učenika na temu Vukovara i Domovinskog rata.

Paljenjem lampaša, danas smo odali počast i zahvalnost svim žrtvama stradalima u Vukovaru i Škabrnji ratne 1991. godine, kao i svim poginulim hrvatskim braniteljima i civilnim žrtvama tijekom Domovinskog rata.

Sve fotografije su na Facebook stranici škole.