« Listopad 2020 »

Nova izvannastavna aktivnost - Domaćinstvo
Autor: Maja Kralj, 1. 10. 2020.

Od ove školske godine u našoj školi učenici 4. razreda polaze izvannastavnu aktivnost Domaćinstvo, uz vodstvo učiteljice Snježane Vranješ.
Satove Domaćinstva započeli su branjem šipka u okolici škole. Očistili su ga od koštica i stavili na sušenje u školskoj kuhinji. Osušeni šipak su usitnili i na kraju pripremili ukusan čaj.
Na satovima Domaćinstva četvrtaši još planiraju naučiti pripremati jednostavna jela, usvojiti bonton za stolom, učiti pravilno postavljati stol, zašiti dugme, saditi lukovice tulipana, izrađivati ukrasne predmete… Toliko krasnih i korisnih ideja i planova! Bravo! 👏
Naše skromno mišljenje je da svakako treba razmotriti uvođenje Domaćinstva kao glavni predmet u sve osnovne škole!

Uz Domaćinstvo, u našoj školi postoji još cijeli niz izvannastavih aktivnosati.
Mali povjesničari, Mali novinari, Prijatelji životinja, Mali geografi, Mali misionari, Čitateljski klub, Učenička zadruga... O svima njima - uskoro!