Dan škole
Autor: Administrator , 6. 6. 2021.

Dragi učenici, učitelji i djelatnici škole!

Poštovani roditelji i mještani!

Poseban dan za svaku školu je proslava njezinoga dana. Ove godine Osnovna škola Ante Kovačića u Mariji Gorici s ponosom obilježava sto šezdeset sedam godina od svojega osnutka i četrnaest godina od osamostaljenja.
Uz naš Dan škole koji obilježavamo 6. lipnja, na dan rođenja našega najslavnijega učenika, hrvatskoga književnika Ante Kovačića, predstavljamo vam virtualnu šetnju učionicama i hodnicima naše škole te zavičajem u kojem živimo i radimo. Nadamo se da će vam se svidjeti isječci o našem životu i radu u ovoj neobičnoj i po mnogočemu specifičnoj školskoj godini.

Našim četrdesetominutnim virtualnim ulaskom u marijagoričku školu, kada već onaj stvarni, radi epidemioloških mjera, nije bio moguć cijele ove nastavne godine, predstavljamo vam djelić svojih aktivnosti i postignuća.
Prisjetili smo se uspomena na povijest koja nas određuje u našim planovima za budućnost te zajedničkom osmišljavanju i stvaranju poticajnog okruženja za učenje i igru.
Promjene u životu škole nastale pandemijom i razornim potresima nametnule su nam potrebu za jačim međusobnim povezivanjem, razumijevanjem i podrškom.
Obrazovanje, odgoj i kultura, čije se stjecište zove škola, nalažu nam zahvalnost prema svima koji su svoj život posvetili školi, zavičaju i domovini i obvezuju na nastavak suradnje, jačanje tolerancije i obilje stvaralaštva!

Sretan nam Dan škole!

Vaša ravnateljica Jasna Horvat