Putopisac u našoj školi
Autor: Maja Kralj, 20. 5. 2021.

U sklopu projekta „Ruksak (pun) kulture“ danas je u školi održano predavanje s radionicom Putopisac u školi.
Program zajednički provode Ministarstvo kulture i Ministarstvo znanosti i obrazovanja kao dopunski program potpore kurikulumu u vrtićima, osnovnim i srednjim školama.
Cilj programa je kreativno obrazovanje učenika i omogućavanje pristupa svim vrstama umjetnosti i kulture.
U ovim vremenima kada nam takvih sadržaja itekako nedostaje danas smo s veseljem ugostili (puto)pisca Hrvoja Ivančića i voditeljicu kreativnog pisanja Irenu Zelenu.
Gospodin Ivančić je učenicima 7. a i b razreda održao jako zanimljivo predavanje o svojim putovanjima i knjigama koje su nastale inspirirane putovanjima. Osim toga, učenici su imali priliku jedan sat biti putopisci i zamišljati sebe na egzotičnom putovanju u radionici kreativnog pisanja, pod vodstvom Irene Zelene.
Zahvalni smo na današnjem "putovanju" i širenju naših vidika.

Fotografije potražite ovdje