Međunarodni dan materinskog jezika
Autor: Maja Kralj, 21. 2. 2021.

Diljem svijeta danas se obilježava Međunarodni dan materinskog jezika, čime se želi naglasiti potreba za očuvanjem kulturne i jezične raznolikosti različitih krajeva svijeta.
Danas počinje i Mjesec hrvatskoga jezika koji traje do 17. ožujka, kada je 1967. objavljena Deklaracija o nazivu i položaju hrvatskog književnog jezika.
U našoj školi njeguje se materinska, kajkavska ikavica. Posebno se ističu učenice 7. razreda koje pišu poeziju na svom materinskom jeziku i dijalektu – Mia Kukolj i Tina Petrinšak.
Podsjećamo i da je Institut za hrvatski jezik i jezikoslovlje objavio Mrežni rječnik kajkavske donjosutlanske ikavice na adresi http://ikavci.ihjj.hr/.
Ovaj digitalizirani rječnik rezultat je projekta spomenutog instituta i Udruge Ivana Perkovca – za očuvanje kajkavske ikavice i promicanje zavičajne kulturne baštine.
"Najlipša rič” zauvijek u našim srcima... 💚