Odluka o provođenju nastave na daljinu po modelu "C"

ZAGREBAČKA ŽUPANIJA

OSNOVNA ŠKOLA ANTE KOVAČIĆA

Gorički trg 3

10299 Marija Gorica

KLASA: 113-07/20-01/2

URBROJ: 238/19-120-20-1

Marija Gorica, 14. 12. 2020.

Na temelju članka 7. Zakona o radu („Narodne novine“ br. 93/14, 127/17 i 98/19), članka 125.  Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi („Narodne novine“ br. 87/08 – 64/20.), te članka 57. Statuta OŠ Ante Kovačića, a vezano uz Odluku o načinu izvođenja nastave u OŠ i SŠ i na visokim učilištima te obavljanju rada u ustanovama predškolskog odgoja i obrazovanja u uvjetima epidemije COVID-19 (MZO rujan 2020. godine), uz suglasnost nadležnog Epidemiologa Zagrebačke županije, Školske liječnice i Lokalnog stožera Općine Marija Gorica, ravnateljica OŠ Ante Kovačića, Jasna Horvat, dana 14. prosinca 2020. godine donosi

O D L U K U  O

PROVOĐENJU NASTAVE NA DALJINU PO MODELU „C“

I.

Ovom Odlukom uređuje se privremeni rad kod kuće i kontinuirano i nesmetano obavljanje poslova vezanih uz funkcioniranje OŠ Ante Kovačića (u daljnjem tekstu: Škola)  u uvjetima bitno promijenjenih okolnosti u vezi s pojavom korona virusa COVID-19 u periodu od 14. prosinca 2020. – 23. prosinca 2020. godine.

II.

Radnici škole čije fizičko prisustvo privremeno nije nužno za funkcioniranje Škole su učitelji i stručni suradnici.

U OŠ Ante Kovačića, u periodu od 14. prosinca do 23. prosinca 2020. godine odnosno do kraja prvog obrazovnog  razdoblja nastava se izvodi po modelu C za učenike od 1. – 8. razrednog odjela.

III.

Zaposlenici koji obavljaju poslove na svom radnom mjestu su:

1. Ravnateljica škole

2. Administrativno osoblje  – tajništvo i računovodstvo

3. Tehničko osoblje

IV.

Učitelji razredne nastave, predmetne nastave i stručne suradnice, u obvezi su nastavu izvoditi od kuće sukladno propisanom rasporedu rada i biti dostupni Poslodavcu u okviru radnog vremena.

V.

Radnici su dužni pridržavati se svih sigurnosnih i zdravstvenih mjera u skladu s Zakonom o radu, Zakonom o zaštiti na radu,Zakonom o zaštiti pučanstva odzaraznih bolesti te drugih zakona i propisa i preporukaHZZJZ.

U skladu s Zakonom o radu radnici su dužni obavijestiti poslodavca o bolesti ili drugoj okolnosti koja ga onemogućuje ili bitno ometa izvršenje obveza iz Ugovora o radu ili koja ugrožava život ili zdravlje osoba s kojima u obavljanju ugovorenih obveza dolaze u kontakt.

Prema Zakonu o zaštiti na radu obveza je radnika da ispoštuje izvršavanje obveze iz radnog odnosa s dužnom pažnjom te da pri tome vode računa o svojoj sigurnosti i zaštiti zdravlja kao i sigurnosti i zaštiti zdravlja ostalih radnika.

VI.

Škola je za radnike koji rade u školi dužna osigurati higijenske i ostale uvjete rada, za rad na siguran način koji ne ugrožava zdravlje radnika u skladu s posebnim Zakonomi drugim propisima. Sukladno odluci o proglašenju epidemije COVID-19 te obvezama iz Zakona o zaštiti stanovništva od zaraznih bolesti poslodavac je dužan pratiti upute HZZJZ i preporuke Stožera civilne zaštite RH i drugih nadležnih tijela. Obveza je škole organizirati i provoditi zaštitu na radu vodeći pri tome računa o prevencijirizika.

VII.

0dgovorna osoba za provođenje mjera zaštite i sprječavanja širenja zaraze kao i za provođenje poslova iz ove Odluke je ravnateljica Škole.

VIII.

Ova odluka stupa na snagu danom donošenja i vrijedi do opoziva,  a  objavljuje se na web stranici i  oglasnoj  ploči Škole te dostavlja svim radnicima.

Jasna Horvat, mag.prim.educ.

Dostaviti:

• svim radnicima
  • web stranica Škole

objavio: Nikolina Malnar   datum: 14. 12. 2020.