Naši radovi na virtualnoj izložbi Muzeja Mimara
Autor: Maja Kralj, 2. 12. 2020.

Na mrežnoj stranici Muzeja Mimara otvorena je virtualna izložba dječjih likovnih radova naziva Tradicija i suvremenost –Zaštita prirodnog okoliša i biološke raznolikosti u likovnom izričaju djece”.

Na likovnom natječaju je još proljetos sudjelovala učiteljica Snježana Vranješ sa svojim učenicima.

Natječaju se odazvalo 80 osnovnih škola i 4 centra za djecu s posebnim potrebama. Pristiglo je 816 učeničkih radova, a 223 rada su odabrana za izložbu. Povjerenstvo za prosudbu odabralo je najbolje radove, dodijelilo 10 nagrada i 20 pohvala učenicima te diplome likovnim pedagozima i školama.

Posebno je pohvaljen rad našega Dominika Glogovića iz 4. r. (na fotografiji).

Na izložbi su još i radovi Dominikovih prijatelja iz razreda: Ive Cimperšak, Josipa Hrusta i Isabele Zorko.

Čestitamo učiteljici Snježani i njezinim malim umjetnicimayes

Izložbu je moguće razgledati cijeli ovaj mjesec na mrežnim stranicama Muzeja Mimara – www.mimara.hr i na mrežnoj stranici Udruge hrvatskih učitelja likovne izobrazbe – www.uhuli.hr.

Uživajte na izložbi u ljepoti i bogatstvu dječjeg likovnog stvaralaštva i njihovim vizualnim porukama, kažu na stranicama muzeja.

Uživamo i ponosimo se! heart