Datum objave: 6. ožujka 2026.
Kategorija: Naslovnica

Samopouzdano i pozitivno!

Danas je naša psihologinja Marija Petričić s učenicima trećeg razreda održala radionicu o samopouzdanju i pozitivnoj slici o sebi. Tijekom radionice učenici su najprije razmišljali o sebi i zapisivali svoje dobre osobine, uspjehe i stvari na koje su ponosni. Osim što su prepoznali vlastite vrijednosti, imali su priliku čuti i lijepe riječi od svojih prijatelja iz razreda. Svaki učenik dobio je pozitivne poruke i pohvale od svojih vršnjaka, što je dodatno uljepšalo ovu aktivnost.
Vrlo je važno kod djece od najranije dobi razvijati samopouzdanje i pozitivnu sliku o sebi, jer ono snažno utječe na njihov emocionalni razvoj, osjećaj sigurnosti, odnose s drugima te na spremnost da prihvate izazove i vjeruju u vlastite sposobnosti. Djeca koja uče prepoznati svoje vrijednosti lakše razvijaju empatiju, međusobno poštovanje i pozitivnu razrednu atmosferu.

Pročitajte još

Pozdrav osmašima

Pozdrav osmašima

Dragi naši učenici 8. razreda,generacija 2018. - 2026., bili ste posebna djeca i nedostajat ćete u učionicama i hodnicima naše škole!Putovali smo zajedno na vašem putu odrastanja i prebrodili brojne teškoće!Svatko od vas ostavio je neizbrisiv trag u našoj školi koji...

Skip to content