Nacionalna je to sportska manifestacija koja obuhvaća niz sportskih priredbi i edukativnih radionica o olimpizmu u kojima mogu sudjelovati svi građani, a manifestacija se provodi u suradnji sa svim sportskim udrugama i organizacijama, obrazovnim ustanovama i drugim institucijama.
Akciji su pozvani da se pridruže svi hrvatski dječji vrtići, osnovne i srednje škole, sveučilišta i veleučilišta te sportske zajednice, klubovi, a kroz organizaciju edukativnih igraonica o olimpizmu te održavanja sportskih aktivnosti.
U našoj školi su učenici 8. razreda s prof. Sandrom Jurković aktivno obilježili HOD u našoj sportskoj dvorani, na čijem je ulazu sportski dres jedinstvenog hrvatskog reprezentativca Luke Modrića.

