Čitateljski klub

Jeste li znali da od ove školske godine postoji čitateljski klub u našoj školi?

Vode ga učiteljica hrvatskog jezika Iris Radmanić i školska knjižničarka Maja Kralj. Ove godine okupilo se četvero najhrabrijih učenika koji će ujedno sudjelovati na natjecanju „Čitanjem do zvijezda“.

11. je to sezona Nacionalnog projekta za poticanje čitanja. Tema ovogodišnjeg natjecanja je "Između stvarnosti i fantazije". Zadatak učenika je pročitati 3 knjige: Harry Potter i kamen mudraca (J. K. Rowling),  Nikadgrad: Kušnje Morrigan Crow (Jessica Townsend) i  Zmaj ispod Staroga grada (Krunoslav Mikulan).

Početkom drugog polugodišta naše čitače čeka školska razina natjecanja i provjera znanja o pročitanim knjigama. Najuspješnijih troje ide dalje na županijsko natjecanje. Osim pisanoga ispita, učenici se  natječu i u izradi plakata na temu pročitanih djela.

Naših četvero najhrabrijih su šestaši: Leon Crnojević, Juraj Lukša, Antonio Komar i Tina Petrinšak.

Danas je čitateljski klub imao malo božićno druženje u školskoj knjižnici. Počastili smo se slatkišima, razmijenili prigodne poklone i ugodno razgovarali o čitateljskim izazovima koji nas čekaju.

objavio: Maja Kralj   datum: 18. 12. 2019.