Završnica Pamtitelja riječi

Tea Topol, učenica 3. r. te Klara Majerić i Tina Petrinšak iz 5. r. osvojile su titulu Pamtiteljica riječi na Finalu Pamtitelja riječi koje se održalo danas u školskoj knjižnici.

Radi se o projektu/igri koji je po prvi put ove školske godine organizirala školska knjižničarka Maja Kralj.

Prvi učenik/učenica koji uđe u školsku knjižnicu izvlači Riječ dana - bira riječ otvarajući Rječnik hrvatskog jezika (nasumce otvori i prstom „ubode“ riječ). Riječ se potom, zajedno s objašnjenjem istakne na panou i na web stranici školske knjižnice, zajedno s imenom učenika koji ju je izvukao.

Oni učenici koji nekoliko puta izvuku Riječ dana osvajaju titulu Čuvar riječi (onaj/ona koji je više od 10 puta došao po Riječ dana);

Sakupljač riječi je onaj/ona koji je došao 3 puta i više, ali manje od 10 po Riječ dana.

Tragač je onaj/ona koji je došao svega 2 puta po Riječ dana.

Pamtitelj riječi je pobjednik/pobjednica na Skupu pamtitelja riječi koji se održava krajem školske godine.

Još jednom čestitamo Tei, Klari i Tini, ali i Miji i Lovru koji su se dobro držali u finalu wink

Sve ostale učenike pozivamo da se u većem broju uključe u ovaj zanimljiv projekt iduće školske godine.

objavio: Maja Kralj   datum: 13. 6. 2019.