LIDRANO

Bili smo domaćini Međuopćinskog i gradskog LIDRANA. . .

LIDRANO U OŠ ANTE KOVAČIĆA

Ove godine ponovno smo bili domaćini Međuopćinskog i gradskog Lidrana (domaćini smo bili i 2007.).

Otvorili smo  širom svoja vrata mladim piscima, glumcima, recitatorima i njihovim voditeljima.

Učenici iz jedanaest škola sudjelovali su na ovoj već tradicionalnoj smotri i pokazali što znaju i mogu u literarnom, dramskom i novinarskom izrazu.

Prosudbena povjerenstva za literarni i novinarski izraz odabir radova za Županijsku smotru izvršila su u petak, 15. siječnja 2010.

Na Županijsku smotru u Pušću idu, u kategoriji literarnih radova:  Jelena Galić iz OŠ Ivana Perkovca sa sastavkom „Gosti“ (voditeljica Natalija Dujaković), Kristijan Kukor iz OŠ Ivane Brlić-Mažuranić- „O pravima“ (voditeljica Zvjezdana Žlebački Cukor) i  Ivana Bartolac  iz OŠ Ljudevita Gaja- „Neka vlada ljubav“ (voditeljica Marija Radočaj),  a u kategoriji novinarskih radova, Marija Grgurić iz OŠ Pavao Belas- „Prošlost izgubljena u sadašnjosti“ (voditeljica Ivanka Tomić).

Učenici  OŠ Ljudevita Gaja (voditeljica Marija Radočaj) na Županijsku smotru šalju video uradak „Muke po snimanju“.

Naša škola na Županijskom Lidranu sudjelovat će i svojim školskim listom „Marijagorički cvrkut“.

Grupni scenski nastupi, kao i samostalni scenski nastupi, za Županijsku smotru u Pušći  izabrani su 20. siječnja 2010.

Izvođenju scenskih točaka nazočila je poznata i priznata spisateljica za djecu Nevenka Videk koja je iznijela mnogo korisnih prijedloga i dala stručne savjete za budući rad.

Pokrovitelj i ovog Lidrana je bila Općina Marija Gorica. Od srca hvala načelnici Općine, gospođi Marici Jančić, što je i sada pokazala da zna i prepoznaje ulogu i značaj škole u životu čovjeka. Hvala i svima koji su je podržali i omogućili ovako lijepo pokroviteljstvo.

Izvedbe je pomno pratilo povjerenstvo i nakon programa izabralo dva skupna scenska nastupa ( „Snjegović“ iz OŠ Ante Kovačića- voditeljica Renata Šikač i „Romek i Julka“ OŠ Pušća, voditelji: Aleksandra Vlačić i Franjo Percela)) i dva pojedinačna ( Patricia Lukić iz OŠ Ivana Perkovca, s recitacijom „Cvijeće je crveno“- voditeljica Jasna Horvat i Tea Vlahov iz OŠ Ljudevita Gaja- „Zašto ja moram u školu?“, voditeljica Maja Koražija).

Svim sudionicima su podijeljene pohvalnice, najboljima priznanja, a učiteljima voditeljima zahvalnice.

Sudionici programa toga dana dobili su i „šilterice“, majice i kemijske olovke s logom Lidrana 2010., te mali prospekt o školi.

Nakon proglašenja radova za Županijski Lidrano, svi sudionici su bili pozvani u „Ladanjski raj“ na ručak i druženje.

Antica Rajčić, ravnateljica

objavio: Administrator   datum: 29. 1. 2010.