Kazalište sjena

Učenici 6. razreda su za temu po izboru učenika iz hrvatskog jezika odabrali kazalište sjena. Sat s izbornom temom održao se krajem siječnja. Učiteljica je donijela grafoskop, a učenici papire, slamke, štapiće, škare i ljepila. Podijelili su se u četiri skupine. Predložak za rad bila je pjesma Velimira Chytila Mrav. Zadatak je bio prikazati pjesmu, tj. sadržaj pjesme sjenama na zidu.

Dok su izrađivali likove i scenografiju, učenici su se smijali i veselili. U početku se zadatak činio lak, ali ispostavilo se da je jako težak jer su morali paziti na nekoliko stvari istovremeno, npr. kako prikazati likove na grafoskopu pomoću sjena, dodati neku pojedinost sadržaju pjesme, paziti na veličinu likova.

Krajem sata započelo je pravo malo kazalište sjena, svjetla su se ugasila, a svaka grupa je izvela svoju predstavu. Prva grupa je bila vjerna originalu, držali su se likova i sadržaja pjesme, sve su odradili odlično. Druga grupa nas je sve iznenadila dodavši nove likove i promijenivši priču. Radilo se o malim zaljubljenim mravima. Treća grupa je pokazala originalnost – mrava je nagazila tenisica poznate marke. Četvrta grupa nas je nasmijala. Najbolja predstava bila je ona druge grupe. Pogledajte sami i uvjerite se!

Bilo nam je zabavno i željeli bismo to ponoviti.

Lucija Banožić, 6. razred

objavio: Danijel Romanić   datum: 20. 2. 2016.