Brinemo o mentalnom zdravlju i sigurnosti na internetu
Autor: Administrator , 9. 2. 2021.

Prošlog je tjedna naša pedagoginja Sabina Rubinić razgovarala s učenicima predmetne nastave o mentalnom zdravlju. Naučili su što je mentalno zdravlje, zašto je važno brinuti o njemu jednako kao i o tjelesnom zdravlju, s kojim se problemima mentalnog zdravlja suočavamo pogođeni pandemijom i potresima te kako si pomoći u očuvanju mentalnog zdravlja.
Budući da se danas obilježava Dan sigurnijeg interneta, ovaj je tjedan posvećen toj temi. Učenici razredne nastave razgovaraju s profesorom informatike Višeslavom Račićem, a učenici predmetne nastave s pedagoginjom o tome kako sačuvati privatne podatke na internetu i zašto je to važno, koje se opasnosti kriju na internetu i kako ih izbjeći, kako se primjereno ponašati te što učiniti ako se netko neprimjereno ponaša prema nama.