166. Dan škole

Ante Kovačić, romanopisac, pjesnik i novelist čija djela se smatraju najjačim ostvarenjem realizma u hrvatskoj književnosti, rođen je 6. lipnja 1854. godine u Celinama, mjestašcu uz Mariju Goricu.

Ante Kovačić je najslavniji učenik naše škole te ona od 1954. godine s ponosom nosi njegovo ime.

Iako su okolnosti poučavanja i učenja u ovome trenutku i na daljinu i u školi, one nisu promijenile naš planirani program i našu želju da unatoč svemu obilježimo DAN ŠKOLE. Prvobitna ideja bila je s nekoliko fotografija povezanih u videozapis prikazati naš rad i u obiteljskom domu i u školskoj zgradi.

No, aktivnosti je bilo toliko da ih nismo mogli obuhvatiti kroz nekoliko fotografija, već smo kreativno i maštovito snimili priredbu na daljinu koja traje 38 minuta. Naših 130 učenika – od deset prvašića do jedanaest osmaša, uključilo se u bogat program naše virtualne priredbe. Svi oni, sa svojim učiteljima i svim djelatnicima škole željeli su izraziti koliko vole svoju školu i koliko im nedostaju njihove učionice, gužve na hodnicima, mirisi iz školske kuhinje, a naročito prijatelji, učitelji, kolegice i kolege.

U ovoj priredbi na daljinu opraštaju se od svojih osnovnoškolskih dana i naši učenici osmog razreda. Želimo im na daljnjem životnom putu, pregršt uspjeha, radosti i ostvarenih želja.

Obilježavanje Dana škole u ovoj, po svemu neobičnoj školskoj godini nije, dakle, izostalo.

Svakako pogledajte našu priredbu na daljinu do kraja, ima u njoj brojnih iznenađenja koje će vam izmamiti na oči suze radosnice.

Dragi naši gledatelji, darujemo vam je s ljubavlju!

Vaši mali i veliki Kovačići

heartpoveznica za PRIREDBU NA DALJINU heart

objavio: Administrator   datum: 6. 6. 2020.