Dan škole

I ove smo godine, 6. lipnja, na rođendan Ante Kovačića, proslavili Dan škole. Veselo i svečano, kako i priliči tako posebnom danu.

Školski zbor pripremio je nekoliko divnih, pravih ljetnih melodija.

Mali glumci su svojim igrokazom pokazali kako je  jezik najjače oružje. Dramska skupina viših razreda bila je u potrazi za znanjem.

Prvašići su pokazali što su sve naučili, a drugašići poručili neka se vole đaci i škole.

Svoj talent za sviranje glasovira dokazali su nam Petra Žagmešter iz 5.r. i Juraj Krpelnik iz 8., a plesno umijeće pokazao je Mario Jakovina iz 7.r.

Školska knjižnica posebno je nagradila Isabelu Zorko iz 1.r. jer je posudila i pročitala najviše knjiga ove školske godine.

Bila je to i prilika da se posebno  izdvoje učenici koji su pohvaljeni zbog učenja i vladanja te one koji su se istaknuli na određenim natjecanjima i susretima.

Opet zahvaljujemo Općini Marija Gorica i načelnici Marici Jančić koja je i ove godine podijelila darove učenicima i učiteljicama koji su to posebno zaslužili.

Pohvaljeni učenici za učenje su:

1. r. – Isabela Zorko

2. r. – Klara Kirin

3. r. – Luka Ivčetić

4. r. – Petar Pili

5. r. – Mia Botički

6. r. - Matej König

7. r. – Nika Pernar

8. r. – Luka Šuster

Učenici pohvaljeni za vladanje:

1. r. – Jana Bočak

2. r. – Iva Bukovinski

3. r. – Josip Bočak

4. r. – Ana Malek

5. r. – Klaudija Kralj

6. r. – Katarina Plečko

7. r. – Marta Čituljski

8. r. – Ivana Fakin

Posebno su nagrađeni učenici koji su sudjelovali na županijskoj smotri LiDraNa- Dominik Glogović, Ivana Fakin, Juraj Krpelnik, Karlo Frkanec, Fran Botički i Nika Pernar.

Nagrađeni su i Frane Depikolozvane (2. r.) i Janko Jerković (3. r.) koji su ove godine dospjeli u 10 posto najuspješnijih matematičara Hrvatske (na natjecanju Klokan bez granica).

Juraj Pavlović iz 3. r. i Lucija Kačić-Alesić iz 8. pohvaljeni su za literarne radove na Poetskim susretima djece grada Zaprešića.

U zborniku 33. dana Ante Kovačića i 31. susreta Ivice Kičmanovića našli su se likovni radovi Marte  Depikolozvane, Josipa Hrusta i Karle Glogović iz 1.r.

Nagrađena je i Ana Malek iz 4.r. jer je njezina slika Petra Pana pohvaljena na natječaju Gradske knjižnice Ante Kovačića.

Josip Bočak iz 3.r. osvojio je 3. mjesto na natječaju koji svake godine raspisuje Hrvatska vatrogasna zajednica.

Učenica generacije (i dobitnica bicikla) zasluženo je osmašica Nela Valenčak.

Čestitamo svim učenicima na uspjesima kao i njihovim mentoricama bez kojih ne bi bilo takvih postignuća (Snježana Vranješ, Renata Šikač, Andreja Jakovina, Antonia Kelava, Rašeljka Budić i Ana Mlinar).

Bila je ovo i posljednja školska priredba naše ravnateljice, Antice Rajčić. Lijepim govorom i posebnim poklonom oprostila se Općina Marija Gorica, a posebno dirljiv bio je oproštajni govor učenika posvećen ravnateljici.

Nakon priredbe svi su dobili priliku kupiti najnoviji broj školskog lista Marijagorički cvrkut. Ako još netko nema primjerak, slobodno se javi u tajništvo škole smiley

objavio: Maja Kralj   datum: 8. 6. 2018.