31. dani Ante Kovačića i 29. susreti Ivice Kičmanovića

Ove se godine obilježavanje 31. dana Ante Kovačića i 29. susreta Ivice Kičmanovića održalo u galeriji Ogranka Matice hrvatske u Zaprešiću, 22. veljače. Okupili su se svi sudionici te zajedno poslušali uvodne govore, interpretacije literarnih uradaka i popratnu glazbu.

Na ovom je susretu, svojim literarnim i likovnim radovima o djetinjstvu i školovanju, sudjelovalo dvjestotinjak djece osnovnih škola zaprešićkog kraja. Njih 69 uvršteno je u prekrasan zbornik. Posebno se ponosimo činjenicom da rad jedne učenice naše škole (Magdalene Pajk) krasi naslovnicu zbornika i njih čak desetero je u zborniku. Pohvaljujemo stoga mentorice, učiteljice Mariju Topić i Snježanu Vranješ te profesoricu Anu Mlinar, i čestitamo djeci.

Donosimo popis svih nagrađenih učenika i vjerujemo u isto takav uspjeh i dogodine.

Nagrađeni likovni radovi: Magdalena Pajk, Mia Botički, Zvonko Šamper, Antonio Topol, Nikolina Dojčić (sve 3.r.)

Literarni radovi: Mala tvrđava sreće, Franco Simon, 6.r.

Mala tvrđava sreće, Lana Pernar, 6.r.

Moje djetinjstvo, Nina Debogović, 2.r.

Moje školovanje, Leona Pernar, 2.r.

Vjetar mi šapuće svoju priču, Paulina Pernar, 6.r.

Radujem se jeseni, Lucija Banožić, 6.r.

Ove je susrete inače pokrenuo, nedavno preminuli, bivši predsjednik Ogranka Matice hrvatske u Zaprešiću, Stjepan Laljak. Novi predsjednik, gospodin Dragutin Grgas Beli, kazao je kako će se truditi dostojno nastaviti dugogodišnji trud i rad g. Laljaka.

Fotografije sa svečanosti i nekoliko nagrađenih likovnih radova možete pogledati ovdje.

Novinarska skupina Škole

objavio: Administrator   datum: 29. 2. 2016.